0
02128424060

مطالعه زبان نفرات برتر

مطالعه زبان انگلیسی نفرات برتر

 

اگر میخواهید جزو دسته دانش آموزانی باشید که در کنکور زبان انگلیسی را 100 می زنند با ما همراه باشید تا روش مطالعه زبان انگلیسی نفرات برتر را معرفی کنیم…

زبان انگلیسی آخرین درس در تست های دفترچه عمومی آزمون سراسری است که شامل 25 تست می باشد. آمارهای این درس حاکی از آن است که اکثر داوطلبان درصد کمی را به صورت صحیح و یا حتی منفی می زنند. با شیوه ی زیر شما هم میپتوانید مانند نفرات برتر تکنیک تست زنی خود را در زبان انگلیسی افزایش داده و جزو داوطلبینی باشید که به این شیوه درصد بالایی را در این درس در کنکور می زنند.

مهم نیست که از لغت شروع کنید یا از گرامر، مهم این است که شروع کنید و این زبان انگلیسی را جزو برنامه روزانه خود قرار دهید. ولی توصیه می کنیم اول لغت را یادگرفته سپس سراغ گرامر بروید.

در کل توانایی خواندن و درک مطلب، نوشتن،صحبت کردن و فهمیدن مکالمات تسلط بر زبان انگلیسی را افزایش میدهد.

25 تست زبان انگلیسی در آزمون سراسری شامل 7 تست لغت، 3 تست گرامر (قواعد)، 5 مورد کلوز تست و 10 تست خواندن یا درک مطلب می باشد. برای پاسخ دهی به این 25 تست می بایست مسلط به لغت و گرامر باشید. اکثر تست های کنکور مربوط به لغت هستند ولی برای پاسخ دهی به تست های بخش ریدینگ باید از لحاظ گرامر قوی باشید.

روش مطالعه زبان برای آزمون سراسری شامل لغات، گرامر و تست زنی است. که هر کدام شامل روش مطالعه مخصوص به خود می باشد.

جهت تسلط یافتن به زبان نیازمند حوصله و زمان زیاد است. این کار با برنامه ریزی دقیق برای این درس حاصل میشود. بستگی به قوی یا ضعیف بودن شما در قسمت های مختلف زیان حدود 7 ساعت در هفته می بایست وقت بگذارید. یعنی 3 ساعت برای لغات، 2 ساعت برای گرامر و 2 ساعت هم برای تست زنی.

dfxgf - مطالعه زبان نفرات برتر

تکنیک خواندن لغات:

لغات مربوط به هر درس را که در تمرین ها، زیرنویس ها و جاهای مختلف موجود است در یک جدول دسته بندی کنید.

این جدول شامل سه ستون کلمه، معنی کلمه و کاربرد آن کلمه است.

کلمه ای را که بلد نیستید و تازه بود را در جدول بنویسید. بعد از تکمیل جدول واژگان به روش جعبه لایتنز لغات را بخوانید. و در مرحله آخر شروع به خواندن و حل کردن تست های ریدینگ کنید تا با کاربرد لغات در متن آشنا شوید.

تکنیک خواندن گرامر:

در روش مطالعه زبان در بخش گرامر بعد از خواندن گرامر، در متن درس گرامرها را بیابید که باعث میشود. اینطوری یک تیر و دو نشان زده اید. هم گرامر خوانده اید و هم لغت. در خواندن گرامر خلاصه نویسی هم کنید. درک مطلب هر درس را با گرامر آن درس مطالعه کنید. سپس شروع به حل تمرین کتاب درسیتان کنید و در نهایت تست بزنید.

روش تست زنی حرفه ای زبان:

در روش مطالعه زبان و تست زنی توجه داشته باشید که تست زدن زبان نباید به صورت مبحثی باشد یعنی 100 تا تست جمله مجهولی یا فقط تست های مضارع را بزنید. بلکه می بایست به صورت آزمونی بوده و در حین تست زنی زمانبندی کنید. بدین صورت با تست زنی می توانید بدانید به کدام مباحث مسلط هستید و در کجاها ضعیف هستید.

نحوه مطالعه درک مطلب:

اول متن را سریع بخوانید و نگاهی به تست ها بیندازید. لغات را معنی کرده و زیر نکات مهم خط بکشید. تست های درک مطلب به 3 صورت طراحی می شوند:

تست هایی که جواب آن ها فقط یک کلمه بوده و پاسخ را می توانید با نگاه کردن به متن مطلب پیدا کنید مانند نام شخص، تاریخ و …

تست هایی که برای پاسخگویی به آن ها می بایست متن را بصورت کامل درک کرده و فهمیده باشید. برای تسلط به این روش روزانه چند ریدینگ بخوانید.

نوع سوم هم مربوط به خود متن می شود که معمولا جواب این سوالات را در خط اول و یا انتهای ریدینگ می توانید پیدا کنید.

و اما حل تست های کلوز تست…

سوالات کلوز تست بدین صورت است که می بایست جای خالی را با لغت مناسب پر نمایید که برای این کار باید جمله را خوب خوانده و متوجه شوید.

با این روش مطالعه زبان و صبر و پشتکار می توانید به راحتی درصد بالایی در کنکور بزنید…

 

حال نگاهی می اندازیم به روش مطالعه زبان انگلیسی نفرات برتر کنکور سراسری

روش مطالعه زبان علی بزرگ زاده ( رتبه 13 منطقه 2 تجربی)

درصد من در زبان در کنکور 100 بود. ابتدا برای لغات تست میزدم و از داخل تست ها لغات را یاد میگرفتم. در مرود گرامر هم ابتدا درسنامه را می خواندم و سپس تعداد زیادی تست میزدم.

از تابستان، هر دو شب یک کلوز تست و یک درک مطلب حل میکردم.

روش مطالعه محمدرضا یوسفی (رتبه 20 منطقه 1 تجربی)

من لغات کتاب را زیاد مرور میکردم و تست های زیادی برای زبان میزدم.

روش خواندن زبان نسترن شریفی (رتبه 27 ایثارگران 25 درصد تجربی)

من روی درک مطلب و ریدینگ زیاد کار میکردم و سپس تست های زیادی را حل میکردم.

نحوه مطالعه زبان امیرسالار دربهشتی ( رتبه 45 ایثارگران 25 درصد تجربی)

ابتدا کتاب را بصورت درس به درس مطالعه می کردم و سپس تست های مربوطه را میزدم.

روش مطالعه زبان مریم کیانی ( رتبه 51 منطقه 1 تجربی)

من ابتدا لغات آخر کتاب را مرور میکردم و بعد از لغات تست های مربوط به قواعد را حل می کردم.

روش مطالعه زبان ریحانه فراهانی ( رتبه 57 منطقه 1 تجربی)

من در این درس مشکل چندانی نداشتم و زبان را بلد بودم. و هر شب یک ریدینگ حل میکردم. هفته ای 2 روز زبان می خواندم و تست میزدم.

طرز خواندن زبان نگار خراسانی ( رتبه 159 منطقه 1 تجربی)

لغات را به طور کامل در تابستان مطالعه کردم و مشکلی در بخش لغات در طول سال تحصیلی نداشتم. و در دوران پیش دانشگاهی فقط تست های زیادی حل میکردم و نکات آن ها را یاد میگرفتم.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *