از پوسته بزرگ آموزش آنلاین سایت اسمارت رونمایی شد ...
0

قبولی پزشکی در ماه های آخر با تکنیک رتبه های برتر تجربی

قبولی پزشکی یکی از آرزوهای داوطلبان کنکور سراسری است. ولی آیا می توان با وجود زمان کم و فرصت باقی مانده کوتاه به قبولی پزشکی در ماه های آخر دست یافت؟ جدا از اینکه تا حالا چه تراز و درصدهایی داشته اید، هنوز هم می توانید در مدت باقیمانده خیلی از معادلات را تغییر دهید . البته منظور این نیست که در این چند ماه آخر رتبه برتر کنکور شوید ولی می توانید تست کافی روی مباحث و تست ها داشته باشید و رتبه خوبی را در آزمون سراسری کسب نمایید.

قبولی پزشکی در ماه های آخر کنکور با برنامه ریزی حرفه ای  

با توجه به اینکه فرصت کمی نسبت به قبل تا آزمون سراسری دارید پس باید طوری برنامه ریزی کنید که بیشترین بازده را در کنکور به دست بیاورید. تا حالا با توجه به درصد هایی که در آزمون های آزمایشی به دست آورده اید باید نقاط قوت و ضعف خود را تشخیص داده باشید.

این ضعف ها میتونه ۲ دلیل داشته باشه:

۱- مطالعه غلط دروس

۲- نداشتن تمرین و تکرار و تلاش کم

فراموش نکنید که از نقاط قوت نباید غافل شد چرا که با این نقاط قوت می توانید به موفقیت در کنکور دست پیدا کنید.

قبولی پزشکی در ماه های آخر با جمع بندی منابع آموزشی

در ماه های نزدیک به کنکور نباید مکان مطالعه شما شلوغ و پر از کتاب و جزوه و … باشد. چرا که چنین وضعیتی موجب ایجاد استرس  و آشفتگی برایتان خواهد شد. پس تمام کتاب و جزوات و دی وی دی های آموزشی که دیگر در این زمان باقیمانده مورد مطالعه شما نیست را جمع کنید. و تنها از منابعی استفاده کنید که در این دوران جمع بندی می خواهید استفاده نمایید.

در ماه های پایانی دروس عمومی را فراموش نکنید

با توجه به اینکه دروس عمومی فرار هستند در این ماه های پایانی باید به طور جدی مورد مطالعه قرار بگیرند تا در ذهن بمانند و بتوان در جلسه کنکور پیاده سازی کنید. هر چقدر میانیگن درصد دروس عمومی بیشتر باشد باعث بهبود وضعیت رتبه شما می گردد.

کدام مباحث مهم و پرتکرار را در این مدت باید مطالعه کرد؟ 

ادبیات و زبان فارسی

درس ادبیات و زبان فارسی جزو پر تکرارترین مباحث کنکور می باشد. با توجه به اینکه ۳ تست از آرایه های ادبی طرح می گردد بنابراین باید مطالعه کافی داشته باشید تا بتوانید حداقل یک تست حل نمایید. به طور کلی ۶ تست از لغات و تاریخ ادبیات و ۹ تست از مبحث قرابت معنایی طرح میشه یعنی ۱۵ تست از ۲۵ تست ادبیات و زبان فارسی.

عربی

درس عربی از دیگر دروس مهم عمومی کنکور است که ۸ تست از ترجمه و ۱۳ تست هم از قواهد طرح می گردد. پس در مبحث عربی ترجمه و قواعد را فقط بخوانید.

دین و زندگی

توصیه می کنیم هر روز این درس را در برنامه مطالعاتی خود قرار دهید چرا که تقریبا تا ۷۰ درصد تست های طرح شده از این درس از مبحث آیات و روایات می آید. به دست آوردن درصد بالا در این مباحث در زمان های باقی مانده امکان پذیر است. برای آشنایی با تیپ تست های دین و زندگی حتما تست های کنکور سراسری سال های قبل را کار کنید.

زبان انگلیسی

تست های زبان انگلیسی به چند صورت طرح می شوند. ۲ الی ۳ تست از قواعد، ۷ تست از لغت، ۵ تست کلوز و ۲ متن درک مطلب که از هر کدام ۵ تست مطرح میشود.

زیست شاسی

اکیدا توصیه می شود برای این درس برنامه مطالعاتی ویژه ای داشته باشید و هر روز زیست شناسی را مورد مطالعه قرار دهید. بهتر است فصل ها را به صورت ترکیبی و مبحثی بخوانید. برای آشنایی با نحوه مطالعه زیست شناسی برای کنکور مقاله ما را در این باره در این سایت از دست ندهید.

ریاضی و فیزیک

مطالعه تست های سال های اخیر درس ریاضی این نکته را نشان می دهد که تست ها ریتم مخصوص خود را دارند. بطور مثال از مبحث آمار و احتمالات هر ساله ۴ الی ۶ تست طرح می گردد که همگی از مباحث آسان ریاضی است.

از فیزیک پیش دانشگاهی دو هم آسانترین تست ها که اکثرا مباحث حفظی هستند حدود ۵ الی ۷ تست طرح می شوند.

می توانید از روش مطالعه فیزیک رتبه های برتر که در این سایت برایتان گذاشته ایم استفاده کیند.

شیمی

درس شیمی هم مانند درس ریاضی و فیزیک محاسباتی و استدلالی است و تست های پیچیده ای ندارد و بیشتر باید تمرین و تکرار کرد. تست های سال های گذشته را حتما تمرین کنید و از کارکردن با تست های تالیفی بپرهیزید.

قبولی پزشکی در ماه های آخر با نکات حرفه ای مطالعاتی 

برای کلیه دروس عمومی و اختصاصی می بایست حداقل تست های ۷ سال اخیر را بطور دقیق و ریز کار کنید تا با دید طراح سوال و مباحثی که بیشترین تست ها از آن طرح می شوند آشنا شوید. تست های ریاضی و فیزیک همیشه به یک سبک طرح می شوند  و حل تست های سال های قبل این دروس را نباید از دست داد.

در صورتی که می خواهید در کنکور امسال نتیجه ی خوبی را به دست آورید از روزها و دقایقتان حداکثر استفاده را بکنید و هیچ زمانی را از دست ندهید حتی اگر در حد حل کردن ۴ تست در روز باشد.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *