چگونگی موفقیت در کنکور در ماه های آخر

مطلبی که در ادامه خواهید خواند به بررسی رموز موفقیت  در کنکور در ماه های پایانی نزدیک به شروع آزمون می پردازد که می توانید تحولی در نتیجه و عملکردتان داشته باشد. راه کارهای ارائه شده در این پست می تواند کمک شایانی به موفقیت در کنکور شما داشته باشد. چرا که به عقیده ی اکثر کارشناسان و مشاوران کنکور ماه های اخر جزو ایام  استراتژیک کنکور محسوب می شود.

درس و مبحث جدید را به کلی فراموش کنید.

در روزهای پایانی شما می بایست به مرور مطالب و مباحثی که قبلا خوانده اید بپردازید. در این مدت باقی مانده از مطالعه دروسی که برای اولین بار می خواهید شروع کنید جدا بپرهیزید؛ چرا که برای یادگیری و تثبیت مطالب در ذهن چندین مرحله آموزش، خلاصه نویسی، رفع اشکال، تست زنی، آزمون و … را سپری کنید و در این مدت محدود مجال چنین کاری میسر نیست به خصوص در دروس تخصصی مانند ریاضی و فیزیک. این کار می تواند باعث به هم خوردن مرور سایر دروس و ایجاد استرس و نگرانی در این ایام شود.

نکات ضعفتان را با مرور بیابید.

با بررسی تست های کنکور سال های قبل می توانید با نحوه طراحی سوالات آشتا شوید و سرعت و دقت خود را بالا برده و زمان خود را مدیریت نمایید. بعد از آزمون بیشترین تست های غلط زده شده و سوالاتی که جواب نداده اید را بررسی نموده و روی آن ها کار کند.

دروس عمومی را روزانه انجام دهید.

123 - رمز موفقیت دقیقه نود در کنکور در ماه های آخر

دروس عمومی به دلیل ماهیت حفظی که دارند زودتر دچار فراموشی می شوند بنابراین بهتر است برای موفقیت در کنکور ، روزانه مرور کلی بر نکات مهم و کلیدی دروس عمومی بیندازید.

فراموشی را جدی نگیرید.

اگر فکر می کنید دچار فراموشی می شوید طوری که دیگر تمرکز و دقت لازم را روی مباحث پیدا نمی کنید باید بگوییم این امر در روزهای پایانی نزدیک به آزمون کاملا طبیعی است و نگران نباشید. چرا که مطالبی که این همه مدت رویشان تمرین و تکرار داشته اید فراموش نمی شوند و هر موقع که نیاز باشد به ذهنتان خطور خواهد کرد.

به موفقیت خوش بین باشید.

یکی از رموز موفقیت در کنکور اعتماد به نفس است و این اعتماد با تمرین و تکرار مباحث به دست می آید. مطمعن باشید که شما به اندازه کافی مرور داشته اید. اگر هم ضعفی دارید خود را نبازید.. بسیاری از داوطلبین با وجود اینکه مطالعه کافی داشته اند باز در ماه های نزدیک به آزمون دچار استرس و نگرانی می شود و همین باعث می شود تا عملکردشان پایین بیاید. این را بدانسد که کنکور هم یک آزمون عادی مانند سایر آزمون هاست و نگرانی شما بی مورد است. در این ایام از هر عاملی که باعث می شود هیجان شما تشدید شود بپرهیزید.

از حالا خوابتان را تنظیم کنید.

834x437 - رمز موفقیت دقیقه نود در کنکور در ماه های آخر

در روزهای باقی مانده سعی کنید شب ها از ساعت حدود 11 بخوانید تا صبح ساعت حدود 6 بیدار شوید چرا که سیستم اعصاب مرکزی شما حدود 40 دقیقه طول می کشد تا آماده ی پاسخگویی و سرویس دهی شود. پس باید ساعتی بیدار شوید که ساعت 8 صبح بتوانید آماده ی آزمون شوید.

مواظب تغذیه خود باشید.

در این مدت تغذیه سالمی داشته باشید و سعی کنید از فست فود ها و مواد غذایی که ممکن است باعث ایجاد مسمومیت در هوای گرم شوید پرهیز کنید. به فعالیت های ورزشی در حد چند حرکت کششی ساده و یا پیاده روی انجام دهید.

کارت ورود به جلسه را به موقع بگیرید.

در همان روزهای اولیه اقدام به دریافت کارت خود نمایید تا در صورت اشکال و مغایرت با مشخصات شما فرصت کافی برای رفع آن وجود داشته باشد. ضمن اینکه یکی دو روز قبل از شروع آزمون مکان آزمون را شناسایی نمایید تا در روز آزمون دچار سردرگمی و استرس نشوید.

به خدا توکل کنید.

با انگیزه پیش روید و بدانید با پشتکار و تلاشی که انجام داده اید با توکل به خدا نتیجه مطلوب را خواهید گرفت.