0
02128424060

تست زنی بدون غلط را چگونه می توان داشت

تست زنی بدون غلط را چگونه می توان داشت ؟

داوطلبین آزمون های آزمایشی و سراسری تست زنی غلط باعث می شوند تا درصد رتبه آزمونشان کاهش پیدا کند. به طور کلی هر 3 پاسخ غلط یک پاسخ صحیح را از بین می برد. تست زنی اشتباه به شدت باعث افت رتبه می شود بنابراین در صورتی که برگه را خالی دهید رتبه ی بهتری کسب می کنید تا اینکه تعداد زیادی پاسخ غلط بزنید. پس در صورتی که پاسخ سوالی را نمی دانید یا شک دارید جواب ندهید.

بررسی و تحلیل آزمون ها برای تست زنی بدون غلط

روز بعد از آزمون پاسخنامه خود را بردارید و سوالات را یکی یکی چک کنید و علت اینکه غلط زده اید و یا بی دقتی کرده اید را پیدا کنید. حتما چک کنید که پاسخنامه را درست پر کرده اید و در انتقال پاسخ به برگه اشتباه نکرده اید. در یک دفتر نکات مهم سوالاتی که پاسخ غلط داده اید را یادداشت کنید تا در آزمون های بعدی سوالات مشابه اینچنینی را دیگر اشتباه نزنید. نکات دفترچه را آخر هفته ها چک کنید تا هم مروری برای شما شود و هم اشکالات شما به مرور تبدیل به نکات قوت در آزمون های بعدی شود.

شانسی تست نزنید.

در تکنیک تست زنی اگر به جواب سوالی شک دارید آن را علامت بزنید تا اگر در آخر آزمون وقت شد دوباره روی آن تمرکز کنید. هیچ وقت این مدل سوالات را شانسی نزنید. حتی در صورتی که بین دو گزینه شک دارید شانستون رو امتحان نکنید چرا که طبق برررسی ها در این مواقع 80 درصد داوطلبین گزینه نادرست را انتخاب می کنند.

 دور اول سعی نکنید به تمام سوالات پاسخ دهید.

دفعه ی اول فقط صورت سوالات را بخوانید و به سوالاتی پاسخ دهید که صد در صد جواب آن ها را می دانید. و دور دوم در صورتی که وقت اضافه پیدا کرده اید برگردید و به سوالات باقی مانده جواب دهید ولی هرگز شانسی نزنید.

در بدترین شرایط برگه سفید تحویل دهید!!!

اول از همه سعی کنید مباحث رو به صورت عمقی بخونید و روی مطالب تسلط کافی داشته باشید حتی اگر به تمام مباحث نرسید. داوطلبی که 60 درصد مباحث رو به طور کامل مسلط هست نتیجه ی بهتری نسبت به داوطلبی داره که 100 درصد مباحث رو به صورت سطحی خونده. در صورتی که واقعا جواب سوالات را نمی دانید یا بین دو گزینه مردد هستید پاسخ ندهید. به خودتان یادآوری کنید که خالی گذاشتن جواب بهتر از این است که پاسخ غلط دهید و رتبه منفی کسب کنید. پس در تست زنی فراموش نکنید اگر جواب سوال را نمی دانید وقت را تلف نکنید و سریع از روش رد بشید.

مطمنا سوالات بعدی را می توانید جواب دهید. به خاطر داشته باشید حتی یک سوال درست می تونه درصدتون را به طور باورنکردنی بالا ببره.

زمانتان را مدیریت کنید.

یکی از پارامترهای اصلی تست زنی زمانبندی سر جلسه امتحان هست. برای همه ی سوالات زمانبندی خاصی در نظر داشته باشید. در همان دفعه ی اول با خواندن روی سوال سعی کنید تشخیص دهید که می توانید به این سوال پاسخ دهید یا نه. در صورتی که مردد هستید از روی سوال بگذرید تا فرصت سوالات بعدی را از دست ندهید.

از تکنیک های ضربدر منها و دو خودکار برای مدیریت زمان خود استفاده کنید. با مدیریت زمان میتوانید استرس خود را نیز کاهش دهید.

تست زنی خود را افزایش دهید.

برای آشنایی با انواع نمونه سوالات بعد از تسلط بر مباحث تست زنی را فراموش نکنید. تکنیک های تست زنی نفرات برتر کنکور سال های قبل که در پست های قبلی که به طور کامل برای شما گذاشته ایم را مطالعه کنید تا بهتر بتوانید به سوالات پاسخ دهید و رتبه ی بهتری کسب کنید.

کلام آخر اینکه برای اینکه میزان غلط های خودتون رو بتونید کاهش بدید باید ماه ها تست بزنید و خودتون رو آماده کنید برای آزمون سراسری. سعی کنید تکنیک های گفته شده را در هر آزمون آزمایشی پیاده کنید و تمرین داشته باشید نه اینکه تصمیم بگیرید سر جلسه آزمون سراسری از این روش ها برای دفعه ی اول استفاده کنید. امیدواریم همیشه موفق باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *