از پوسته بزرگ آموزش آنلاین سایت اسمارت رونمایی شد ...
0

اشتباهاتی که شما را پشت کنکور نگه می دارد!

 

رتبه سه آزمون سراسری ۹۴ رشته ریاضی آقای وحید بالازاده که از مشاورین تحصیلی است، درباره ی اشتباهاتی که باعث می شود پشت کنکور بمانید می گوید:

راه هکارهایی که شما را از پشت کنکور ماندن نجات می دهد:

از مشاوران مجرب کمک بگیرید.

داوطلبینی که به نتیجه مطلوب دست نمی یابند در مقابل حرف های دیگران دو نوع رویکرد دارند: برخی حرف های هیچ کس را قبول نمی کنند و فقط برنامه خودشان را دارند. چنین داوطلبینی که از فضای کنکور شناخت درست و صحیحی ندارند به بن بست می خورند؛ چرا که گذر از فضای پیچیده کنکور و رسیدن به موفقیت نیازمند بهره گیری از مشاورین مجرب می باشد. دسته دوم داوطلبان با شنیدن هر حرف دیگران و افراد بی اطلاع بلافاصله دچار استرس می شوند که مبادا روش من اشتباه است و فلانی درست می گوید. این روش باعث از شاخه به شاخه پریدن می شود که در نهایت هیچ سودی هم نخواهد داشت.

تست زنی حرفه ای را بیاموزید.

تعداد زیادی از دانش آموزان با وجود مطالعه و صرف زمان زیاد از اینکه به نتیجه مطلوب دست نمی یابند شاکی هستند. شیوه درس خواندن این داوطلبان بدین صورت است که جزوات اساتید و درسنامه کتاب ها را به خوبی حفظ می کنند و تست های زیادی را از کتاب های مختلف حل می کنند، ولی در آزمون های آزمایشی و یا سراسری دچار مشکل می شوند. علت این امر در عدم داشتن مهارت کافی برای یافتن ایده های طراحان کنکور و عدم توجه به نکات مهم می باشد. پیشنهاد می کنم داوطلبین عزیز به جای صرف زمان زیاد برای حفظ روابط و پراکنده جزوات و کتاب های درسی، ایده پردازی و فکر کنند.

 زمان خوابتان را رعایت کنید و به موقع بخوابید.

موضوع خواب و داشتن استراحت کافی و مهم تر از همه سحرخیزی از موضوعات مهمی است که پشت کنکور ی ها کمتر به آن توجه می کنند. از عادات بد بسیاری از داوطلبان عدم توجه به خواب شب است که البته این موضوع شامل سایر دانش آموزان و دانشجویان نیز می شود. این نکته حائز اهمیت است که اولا کمبود خواب باعث آشفته شدن ذهن هنگام مطالعه می شود و یادگیری و تمرکز در تست زنی به شدت کاهش می یابد. دوما ذهن هنگام صبح فعال تر از سایر ساعات شبانه روز دیگر است و نکته مهم دیگر اینکه زمان آزمون سراسری موقع صبح است و در صورتی که عادت بیدار شدن در صبح را نداشته باشید هنگام شرکت در آزمون هوشیاری و تمرکز کافی را نخواهید داشت.

  مدیرت بحران داشته باشید.

داشتن مدیریت بحران به اندازه آمادگی برای کنکور و درس خواندن اهمیت دارد. بسیاری از داوطلبین با وجود داشتن سواد کافی نمی توانند در آزمون عملکرد خوبی داشته باشند چرا که این دسته از افراد نمی توانند به خوبی زمان خود را مدیریت کنند و زمان کمی می آورند. از طرفی وجود برخی از سر و صداها توسط عوامل برگزار کننده آزمون نظیر مراقبین نمی توانند به خوبی تسلط کافی بر تمرکز خود داشته باشند و در نتیجه زحماتی که در طول سال کشیده اند را از دست می دهند.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *